IdealDPDPayPalQ shopsMKB Ok
0



ZelfzorgartikelenGezondheidPijnstillendAambeienGewrichtspijnOverig pijnstillendPijn algemeenSpierpijn

Opleidingen 

Winkelwagen 


Uw mandje is momenteel leeg.

Linn Ibuprofen liquid 200mg suikervrij
Bekijk grote afbeelding
Linn Ibuprofen liquid 200mg suikervrij


Linn Ibuprofen liquid 200mg suikervrij


Artikelnummer:
Merk:
Verpakt per:
GTIN:
ZI-nummer:

T2 287659
LINN
20 Capsules
8718274580723
17341493
 Stel een vraag over dit product

 Voeg product toe aan favorieten






Vanaf 1 verpakking€ 2.51 excl.2.74 incl. 9% BTW
Vanaf 1 verpakking€ 2.51 excl.€ 2.74 incl. 9% BTW

Linn Ibuprofen liquid 200mg suikervrij
Geneesmiddel RVG 128503 AV

Claims
Ibuprofen behoort tot een groep geneesmiddelen die niet-steroïde ontstekingsremmers (NSAID’s) worden genoemd. Deze geneesmiddelen bieden verlichting doordat ze invloed hebben op de manier waarop het lichaam reageert op pijn en hoge temperatuur.

Waarvoor wordt dit middel gebruikt
Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij wordt gebruikt voor kortdurende symptomatische behandeling van:
- matige tot gemiddelde pijn als hoofdpijn, kiespijn, menstruatiepijn
- koorts en pijn bij verkoudheid.

Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij is geschikt voor volwassenen, jongeren en kinderen vanaf 20 kg lichaamsgewicht (ongeveer 6 jaar oud).

Niet gebruiken bij
- Als u allergisch (overgevoelig) bent voor ibuprofen, ponceau 4R (E124) of voor een van de andere stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter.
- Als u ooit last heeft gehad van kortademigheid, astma, loopneus, zwelling van uw gezicht en/of handen of galbulten nadat u ibuprofen, acetylsalicylzuur (ofwel aspirine) of andere, vergelijkbare pijnstillers (NSAID’s) heeft gebruikt.
- Als u een maagzweer of maagbloeding heeft (of twee of meer episoden van een maagzweer of maagbloeding heeft doorgemaakt).
- Als u een voorgeschiedenis heeft van een maag-darmbloeding of -perforatie in samenhang met eerdere behandeling met NSAID’s.
- Als bij u sprake is van een ernstige lever- of nierziekte of hartfalen.
- Als bij u sprake is van een hersenbloeding of een andere actieve bloeding.
- Als bij u sprake is van niet-opgehelderde stoornissen in de bloedaanmaak.
- Als u lijdt aan ernstige uitdroging (veroorzaakt door braken, diarree of onvoldoende vochtinname).
- Tijdens de laatste drie maanden van de zwangerschap
- Niet geschikt voor jongeren met een lichaamsgewicht onder 20 kg of kinderen jonger dan 6 jaar.

Inname met ander geneesmiddel
Gebruikt u naast Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij nog andere geneesmiddelen, heeft u dat kort geleden gedaan of gaat u dit misschien binnenkort doen? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Dat geldt ook voor geneesmiddelen waarvoor u geen voorschrift nodig heeft.

Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij kan invloed hebben op of beïnvloed worden door sommige andere geneesmiddelen.Bijvoorbeeld:
• geneesmiddelen die anticoagulantia zijn (dit zijn bloedverdunners/middelen die voorkomen dat er bloedproppen ontstaan zoals acetylsalicylzuur (Aspirine), warfarine, ticlopidine)
• geneesmiddelen die de bloeddruk verlagen (ACE-remmers zoals captopril, bètablokkers zoals atenolol, angiotensine-II-receptor antagonisten zoals losartan)
Raadpleeg altijd een arts voordat u ibuprofen in combinatie met andere geneesmiddelen gebruikt.

Vertel hun vooral als u de volgende geneesmiddelen gebruikt:
Andere NSAID’s (ontstekingsremmers en pijnstillers), inclusief selectievecyclooxygenase-2-remmers: Omdat deze de kans op maag-darmzweren of -bloedingen kunnen verhogen.
Digoxine (voor hartfalen): Het effect van digoxine kan versterkt worden.
Glucocorticoïden (geneesmiddelen die cortison of cortison-achtige stoffen bevatten):
Omdat deze de kans op maag-darmzweren of -bloedingen kunnen verhogen.
Trombocytenaggregatieremmers: Omdat deze de kans op maag-darmzweren of -bloedingen kunnen verhogen.
Fenytoïne (voor epilepsie): Het effect van fenytoïne kan versterkt worden.
Selectieve serotonineheropnameremmers (geneesmiddelen tegen depressie): Kunnen de kans op bloeding
verhogen.
Lithium (een geneesmiddel tegen manisch-depressieve aandoeningen en depressie): Het effect van lithium kan versterkt worden.
Probenecide en sulfinpyrazon (geneesmiddelen tegen jicht): Ibuprofen wordt langzamer door het
lichaam afgebroken.
Kaliumsparende diuretica: Kan leiden tot hoge kaliumconcentraties in het bloed (hyperkaliëmie).
Methotrexaat (een geneesmiddel tegen kanker of reuma): Het effect van methotrexaat kan
versterkt worden.
Tacrolimus en ciclosporine (immunosuppressiva): Er kan nierbeschadiging optreden.
Zidovudine (een geneesmiddel tegen AIDS): Het gebruik van Ibuprofen Linn 200 mg liquid
caps suikervrij kan bij hiv-positieve hemofiliepatiënten het risico van gewrichtsbloedingen of bloedingen die tot zwelling leiden, verhogen.
Sulfonylureumderivaten (tegen diabetes): Interacties zijn mogelijk.
Chinolonantibiotica: De kans op convulsies (toevallen) kan toenemen.
Mifepriston (wordt gebruikt om een zwangerschap af te breken): Het effect van mifepriston kan verminderd worden
Acetylsalicylzuur (lage doseringen): Aangezien het bloedverdunnende effect kan
worden verstoord.
Bloedverdunnende geneesmiddelen (zoals warfarine): Aangezien ibuprofen de werking van deze
geneesmiddelen kan versterken.
Voriconazol en fluconazol (CYP2C9-remmers), gebruikt voor schimmelinfecties: Aangezien het effect van ibuprofen kan toenemen. Verlaging van de ibuprofen dosering moet worden overwogen, met name wanneer een hoge dosering ibuprofen gelijktijdig wordt gebruikt met voriconazol of fluconazol.

Inname in combinatie met voedsel en drank
Het is beter geen alcohol te drinken tijdens het gebruik van Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps
suikervrij.

Inname bij zwangerschap en borstvoeding
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.

Zwangerschap
Vertel uw arts dat u zwanger bent, als u Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij gebruikt.
Neem dit geneesmiddel niet in als u in de laatste 3 maanden van de zwangerschap bent, omdat het schade kan toebrengen aan uw ongeboren kind of problemen bij de bevalling kan veroorzaken. Het kan nier- en hartproblemen bij uw ongeboren kind veroorzaken. Het kan de neiging tot bloeden van u en uw kind beïnvloeden en er voor zorgen dat de bevalling later is of langer duurt dan verwacht. U mag dit geneesmiddel niet gebruiken tijdens de eerste 6 maanden van de zwangerschap, tenzij absoluut noodzakelijk en op advies van uw arts. Als u behandeling met ibuprofen nodig heeft tijdens deze periode of terwijl u probeert zwanger te worden, moet de laagst mogelijke dosis voor de kortst mogelijke periode worden gebruikt. Vanaf week 20 van de zwangerschap kan dit middel – als het langer dan een paar dagen wordt gebruikt - nierproblemen bij uw ongeboren kind veroorzaken. Dit kan tot gevolg hebben dat het kind te weinig vruchtwater
rond zich heeft (oligohydramnion) of vernauwing van een bloedvat in het hart van het kind (ductus arteriosus). Als u langer dan een paar dagen behandeling nodig heeft, kan uw arts aanvullende controle aanbevelen.

Borstvoeding
Dit geneesmiddel wordt uitgescheiden in moedermelk, maar mag tijdens de borstvoeding in de aanbevolen dosis worden gebruikt gedurende een zo kort mogelijke tijd.

Vruchtbaarheid
Dit product behoort tot een groep geneesmiddelen (NSAID’s) die de vruchtbaarheid bij vrouwen kan verminderen. Dit effect is omkeerbaar wanneer het gebruik van dit geneesmiddel wordt stopgezet.

Samenstelling
Werkzame bestanddelen: De werkzame stof in dit middel is ibuprofen. Elke capsule bevat 200 mg ibuprofen.

Hulpstoffen:
Vulling:
- Macrogol 600 (E1521)
- Kaliumhydroxide (E525)
- Gezuiverd water

Omhulsel van de capsule:
- Gelatine 160 Bloom (E441)
- Sorbitol, vloeibaar (E420), gedeeltelijk gedehydreerd
- Ponceau 4R (E124)
- Gezuiverd water

Inname bij rijvaardigheid en reactievermogen
Dit geneesmiddel heeft bij kortdurend gebruik en in de aanbevolen dosering geen of een verwaarloosbare invloed op de rijvaardigheid en het vermogen om machines te bedienen. Bij het optreden van bijwerkingen zoals vermoeidheid of duizeligheid wordt geadviseerd geen auto te rijden of machines te bedienen. Alcoholconsumptie kan het risico op deze bijwerkingen verhogen.

Dosering
Bij volwassenen en jongeren vanaf ongeveer 40 kg:
Aanvangsdosis: neem 1 of 2 capsules (200 mg of 400 mg ibuprofen) met water in. Neem indien nodig extra doses van 1 of 2 capsules (200 mg tot 400 mg ibuprofen) in, maar neem nooit meer in dan in totaal 6 capsules in 24 uur. De periode tussen twee doses mag voor de dosis van 200 mg niet korter zijn dan 4 uur en voor de dosis van 400 mg niet korter dan 6 uur.

Bij kinderen vanaf 20 kg (ongeveer 6 jaar) tot 39 kg lichaamsgewicht:
Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij mag bij kinderen alleen worden gebruikt als zij ten minste 20 kg wegen. De maximale totale dagdosis ibuprofen bedraagt 20-30 mg per kg
lichaamsgewicht, verdeeld over 3 tot 4 enkelvoudige doses. De periode tussen twee doses mag niet korter zijn dan 6 uur. U mag de maximale aanbevolen dagdosis niet overschrijden. De totale dosis van 30 mg/kg per 24 uur mag nooit worden overschreden. Voor Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij kunt u voor kinderen de volgende toedieningsinstructie toepassen: 

Lichaamsgewicht - Dosis - Hoe vaak?
Kinderen 20 kg – 29 kg 1 capsule (200 mg ibuprofen) - Neem na een tussenpoos van ten minste 8 uur indien nodig nog een capsule in. Per 24 uur mogen niet meer dan 3 capsules (tot 600 mg ibuprofen) worden ingenomen.

Kinderen 30 kg – 39 kg 1 capsule (200 mg ibuprofen)- Neem na een tussenpoos van ten minste 6 tot 8 uur indien nodig nog een capsule in. Per 24 uur mogen niet meer dan 4 capsules (tot 800 mg ibuprofen) worden ingenomen.

Aanwijzingen voor het gebruik
Uitsluitend voor oraal en kortdurend gebruik.
De capsules mogen niet gekauwd worden.
Patiënten met een gevoelige maag worden aangeraden om Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij
samen met voedsel in te nemen. Als Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij kort na de maaltijd wordt ingenomen, kan de werking vertraagd zijn. Als dit gebeurt, neem dan niet meerIbuprofen Linn 200mg liquid caps suikervrij dan wordt aangeraden (zie rubriek dosering) en wacht tot het juiste interval tussen 2 doses voorbij is.
Als u een infectie hebt raadpleeg dan direct een arts als de symptomen (zoals koorts en pijn) blijven bestaan of erger worden (zie rubriek 2 bijsluiter.
Als u voelt dat het effect van dit geneesmiddel sterker of zwakker is dan u had verwacht, bespreek dit dan met uw arts. Raadpleeg uw arts als u Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij langer dan 3 dagen moet innemen in geval van koorts of langer dan 4 dagen voor pijnbehandeling, of als uw verschijnselen verergeren.

Bij kinderen en jongeren
Als dit geneesmiddel 3 dagen moet worden gebruikt bij kinderen en jongeren, of als uw symptomen verergeren, neem dan contact op met een arts. Andere vormen van ibuprofen zouden meer geschikt kunnen zijn voor kinderen; vraag uw arts of apotheker voor meer informatie.

Mogelijke bijwerkingen
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
Bijwerkingen kunnen tot een minimum worden beperkt door de laagste dosis zo kort mogelijk te gebruiken als nodig is om de verschijnselen te verlichten. U kunt last krijgen van een van de bekende bijwerkingen van NSAID’s (zie hieronder). Als dit gebeurt, of als u zich zorgen maakt, stop dan met het innemen van dit geneesmiddel en raadpleeg zo snel mogelijk uw arts. Ouderen die dit product gebruiken, hebben een verhoogd risico van problemen die gerelateerd zijn aan bijwerkingen.

STOP met het gebruik van dit geneesmiddel en zoek direct medische hulp bij:
- Verschijnselen van een maagdarmbloeding zoals hevige pijn in de bovenbuik, zwarte teerachtige ontlasting, braken van bloed of donkere deeltjes die op koffiedik lijken.
- Verschijnselen van zeer zeldzame maar ernstige allergische reacties zoals verergering van astma, onverklaarbare piepende ademhaling of kortademigheid, zwelling van gezicht, tong of keel, ademhalingsproblemen, versnelde hartslag, lage bloeddruk die leidt tot shock (kenmerken van shock:
sterke daling van de bloeddruk, bleekheid, onrust, zwakke snelle hartslag, klamme huid en verminderd bewustzijn). Dit kan zelfs gebeuren als u dit middel voor de eerste keer inneemt.
- Ernstige huidreacties zoals huiduitslag over het gehele lichaam, schilfering, blaarvorming of loslaten van de huid.
- Roodachtige, niet-verheven, “schietschijf”-achtige of cirkelvormige plekken op de romp, vaak met centrale blaren, schilfering van de huid, zweren in of op de mond, keel, neus, geslachtsdelen en ogen.
Aan deze ernstige huiduitslag kunnen koorts en griepachtige klachten voorafgaan [exfoliatieve dermatitis, erythema multiforme, Stevens-Johnson-syndroom, toxische epidermale necrolyse].

Frequentie: zeer zelden.
- Wijdverspreide huiduitslag, hoge lichaamstemperatuur en vergrote lymfeklieren (DRESSsyndroom). Frequentie: onbekend.
- Een rode, schilferige, wijdverspreide huiduitslag met bultjes onder de huid en blaasjes die gepaard gaat met koorts. De klachten doen zich gewoonlijk voor aan het begin van de behandeling (acute gegeneraliseerde exanthemateuze pustulose). Frequentie: onbekend

Vertel het uw arts, als u last krijgt van een van de volgende bijwerkingen
Vaak (komen voor bij minder dan 1 op de 10 gebruikers) 
- maagdarmklachten, zoals brandend maagzuur, maagpijn en misselijkheid,
spijsverteringsstoornissen, diarree, braken, winderigheid, verstopping (obstipatie) en licht bloedverlies in maag en/of darm dat in uitzonderlijke gevallen bloedarmoede kan veroorzaken.
Soms: (komen voor bij minder dan 1 op de 100 gebruikers)
- Maagdarmzweren, perforatie (gat in de darmwand) of bloeding, ontsteking van de slijmvliezen van de mond met zweren, verergering van bestaande darmziekte (colitis
ulcerosa of de ziekte van Crohn), ontsteking van de maagwand (gastritis).
- Verstoring van het centrale zenuwstelsel zoals hoofdpijn, duizeligheid, slapeloosheid, onrust, prikkelbaarheid of vermoeidheid.
- Problemen met het gezichtsvermogen
- Verschillende soorten huiduitslag
- Allergische reacties als huiduitslag, jeuk en astma-aanvallen. Stop met het gebruik van Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij en neem direct contact op met uw arts.

Zelden (komen voor bij minder dan 1 op de 1000 gebruikers)
- Tinnitus (oorsuizen)
- Slechter horen
- Verhoogde ureumconcentraties in het bloed (een afvalproduct bij de eiwitstofwisseling in de
lever)
- Nierbeschadiging (papilnecrose) en verhoogde urinezuurconcentraties in het bloed
- Verminderde hemoglobinewaarden (bloedarmoede)

Zeer zelden (komen voor bij minder dan 1 op de 10.000 gebruikers
- Slokdarmontsteking, ontsteking van de alvleesklier, vorming van diafragma-achtige vernauwingen in de darm.
- Hartfalen, hartaanval en zwelling van het gezicht of handen (oedeem)
- Minder plassen dan normaal en zwelling (vooral bij patiënten met hoge bloeddruk of verminderde nierfunctie), zwelling (oedeem) en troebele urine (nefrotisch syndroom),
inflammatoire nieraandoening (interstitiële nefritis, een type nierontsteking) die kan leiden tot acuut nierfalen. Als een van de bovengenoemde verschijnselen optreedt of als u zich over het geheel genomen niet goedvoelt, stop dan met het innemen van Ibuprofen Linn 200mg liquid caps suikervrij en raadpleeg onmiddellijk uw arts, aangezien dit de eerste tekenen van nierbeschadiging of -nierfalen kunnen zijn.
- Psychotische reacties, depressie
- Hoge bloeddruk, vasculitis (ontsteking van de bloedvaten)
- Hartkloppingen
- Leverfunctiestoornis, leverbeschadiging (eerste tekenen kunnen huidverkleuring zijn) vooral bij langdurige behandeling, leverfalen, acute ontsteking van de lever (hepatitis)
- Ernstige algemene overgevoeligheidsreacties.
- Verergering van astma en bronchospasme.
- Ontsteking van de bloedvaten (vasculitis).
- Problemen met de bloedcellen productie- de eerste tekenen kunnen zijn: koorts, zere keel, oppervlakkige mondwondjes, griepachtige verschijnselen, ernstige uitputting, neus- en huidbloeding en onverklaarbare blauwe plekken. In deze gevallen moet u onmiddellijk met de behandeling stoppen en een arts raadplegen. U mag uzelf niet behandelen met welke pijnstillers of koortsverlagende geneesmiddelen (antipyretische geneesmiddelen) dan ook.
- Ernstige huidinfectie en complicaties van de weke delen (weefsels die zich onder de huid, rondom de organen en botten of in de ruimtes daartussen bevinden) tijdens waterpokken (varicella-infectie)
- Er is melding gemaakt van verergering van infectie gerelateerde ontstekingen (bijvoorbeeld necrotiserende fasciitis) die samenhangt met het gebruik van bepaalde pijnstillers (NSAID’s). Als er verschijnselen van een infectie optreden of als deze verergeren, moet u onmiddellijk een arts te raadplegen. Onderzocht moet worden of er een aanwijzing is dat anti-infectieuze/antibiotische behandeling nodig is.
- Er zijn met ibuprofen verschijnselen waargenomen van virale hersenvliesontsteking met nekstijfheid, hoofdpijn, misselijkheid, braken, koorts of bewustzijnsvermindering. Patiënten met auto- immuunziekten (SLE, gemengde bindweefselziekte) lijken hiervoor gevoelig te zijn. Raadpleeg onmiddellijk een arts als deze verschijnselen optreden.
- Haaruitval (alopecia).
Niet bekend (kan op basis van de bekende gegevens niet worden vastgesteld)
- De huid wordt gevoelig voor licht.
- Pijn op de borst kan een teken zijn van een mogelijk ernstige allergische reactie, die Kounissyndroom wordt genoemd.
Geneesmiddelen zoals dit middel kunnen in verband worden gebracht met een klein toegenomen risico op een hartaanval (“hartinfarct”) of beroerte.

Het melden van bijwerkingen
Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook melden via het Nederlands Bijwerkingen Centrum Lareb (website: www.lareb.nl). Door bijwerkingen te melden, helpt u ons om meer informatie te krijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.

Bewaaradvies
Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
Gebruik dit middel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de doos en de blisterverpakking na ‘EXP’. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Bewaren beneden 30°C.
Bewaren in de oorspronkelijke blisterverpakking ter bescherming tegen vocht.
Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met medicijnen moet doen die u niet meer gebruikt. Als u geneesmiddelen op de juiste manier afvoert, worden ze op een juiste manier vernietigd en komen ze niet in het milieu terecht.

Overige informatie
Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij bevat sorbitol
Dit middel bevat 45,00 mg sorbitol per capsule. Als uw arts u heeft verteld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt.

Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij bevat de kleurstof ponceau 4R
Dit geneesmiddel bevat de kleurstof ponceau 4R (0,50 mg per capsule). Deze stof kan allergische
reacties veroorzaken. 

Heeft u te veel van dit middel ingenomen?
Wanneer u meer Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij ingenomen heeft dan toegestaan of als een kind per ongeluk dit geneesmiddel ingenomen heeft, moet u onmiddellijk naar uw arts of de dichtstbijzijnde spoedafdeling gaan en de verpakking van uw geneesmiddel en deze bijsluiter meenemen.

De symptomen van overdosering kunnen zijn: misselijkheid, maagpijn, braken (mogelijk met bloed), bloedingen in maag en/of darmen (zie rubriek 4 hieronder), diarree, hoofdpijn, oorsuizen, in de war zijn en trillende oogbewegingen. Ook een zenuwachtig, opgewonden of onrustig gevoel (agitatie), slaperig zijn, desoriëntatie of coma kunnen voorkomen. Af en toe ontwikkelen patiënten
spierverkrampingen en schokken door het hele lichaam (convulsies). Bij hoge doseringen zijn slaperigheid, pijn op de borst, hartkloppingen, bewustzijnsverlies, spierverkrampingen en schokken door het hele lichaam (convulsies, vooral bij kinderen), zwak gevoel en duizeligheid, bloed in de urine, lage kaliumspiegels in uw bloed, koud lichaamsgevoel en ademhalingsproblemen gemeld.
Verder kan de stollingstijd (protrombinetijd/INR) verlengd zijn. Dit komt waarschijnlijk door beïnvloeding van de werking van stollingsstoffen in het bloed. Acuut nierfalen en leverschade kunnen optreden. Verergering van astma is mogelijk bij astmapatiënten. Verder kan er sprake zijn van lage bloeddruk en verminderde ademhaling. 

Bent u vergeten Ibuprofen Linn 200 mg liquid caps suikervrij in te nemen?
Als u op enig moment vergeet uw geneesmiddel in te nemen, neem het dan zodra u het zich herinnert, en ga verder op de gebruikelijke tijdstippen.
Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen

Lees voor gebruik de bijsluiter

Verantwoordelijk voor het in de handel brengen
MAE Holding BV
Stationsweg 4
5311 TW   's Hertogenbosch